کم فروش ترین خودروها درون بازار آمریکا؛ از آئودی A7 تا آلفارومئو ۴C


پرداختن به پرفروش‌ترین خودروهای سال می‌تواند جذاب و خواندنی باشد، ولی کم فروش‌ترین خودروهای سال چطور؟ پیرامون این موضوع اخیرا لیستی درون منبع ها خبری منتشر شده هست که کم فروش‌ترین خودروهای سال ۲۰۱۸ را تا ماه اکتبر و ۱۰ ماهه اول سال درون ایالات متحده آمریکا تشریح می‌کند که درون ادامه توجه شما را به جزییات آن جلب می‌کنیم. ولی قبل از آن لازم به ذکر هست که خودروهای متوقف شده درون سال جاری از لیست حذف شده اند تا تنها آمار ماشین های درون حال فروش گفته شود.

۱۵- آئودی A7:
خودروی آئودی A7 شاید یکی از جذاب‌ترین خودروهای سدان بازار، با هارمونی و هماهنگی بسیار بالا باشد، ولی این خودروی جذاب آئودی امسال با کاهش فروش ۴۹…۸ درصدی همراه بوده و تنها موفق به فروش ۱۹۵۹ دستگاه تا اواخر ماه اکتبر شده هست. این درحالیست که بهترین خودروی آئودی از لحاظ فروش را می توان خودروی شاسی بلند آئودی Q5 دانست که تقریبا ۵۶ هزار دستگاه درون بازار آمریکا فروخته هست.

آئودی A7

آئودی A7

۱۴- جگوار XF:
جگوار XF ممکن هست که یکی از جذاب‌ترین و سریع‌ترین خودروی چهار درب سدان باشد، ولی این خودروساز بریتانیایی درون سال جاری و تا ماه اکتبر تنها موفق به فروش ۱۹۴۴ دستگاه درون بازار ایالات متحده آمریکا شده هست که شاید چندان قابل توجه و خبر خوشحال کننده‌ای ازبرای جگوار نباشد، بویژه اینکه فروش اتومبیل نسبت به سال گذشته نزدیک به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده هست و سهم فروش آن به خودروهای شاسی بلند و کراس اوور اختصاص داده شده هست.

جگوار XF

جگوار XF

۱۳- جگوار F تایپ:
درست پس از جگوار XF، برادر اسپرت این خودرو به این معنی جگوار F تایپ دیده می شود که از دید کارشناسان صنعت خودروسازی این خودروی اسپرت چندان کاربردی و از لحاظ عملکرد چندان عالی توصیف نشده هست، به همین دلیل محدود مشتریان آمریکایی به سراغ خرید ماشین اسپرت جگوار رفته اند تا آمار فروش جگوار F تایپ با ریزش ۴۲ درصدی نسبت به سال گذشته، تنها ۱۹۲۵ دستگاه تا ماه اکتبر امسال باشد. هرچند جگوار درون سایر بازارهای جهانی هم فروش مطلوبی ندارد و آمار فروش خودروی اسرت آن درون ایالات متحده آمریکا می تواند قابل قبول باشد

جگوار F تایپ

جگوار F تایپ

۱۲- مرسدس بنز SL کلاس:
کمپانی خودروسازی مرسدس بنز برخلاف رقیب سنتی خود به این معنی “بی ام و” درون بازار ایالات متحده آمریکا محبوبیت کمتری دارد، به همین دلیل شاهد حضور بعضی از محصولات مرسدس بنز درون لیست بدترین فروش های سال ۲۰۱۸ آمریکا هستیم که نخستین آن می تواند خودروی کروکی مرسدس بنز SL کلاس باشد که تا ماه اکتبر سال جاری تنها موفق به فروش ۱۷۸۷ دستگاه شده هست.

مرسدس بنز SL کلاس

مرسدس بنز SL کلاس

۱۱- مرسدس بنز SLC کلاس:
درون جایگاه یازدهم لیست هم دیگر محصول مرسدس بنز و باز هم از خانواده کروکی این شرکت آلمانی دیده می شود. خودروی مرسدس بنز SLC کلاس که باوجود ظاهر خود و مشخصات فنی مطلوب، نتوانسته بهتر از رقبای خود درون بازار ظاهر شود و آمار فروش آن بر روی ۱۶۹۲ دستگاه تا ماه اکتبر سال جاری بوده هست تا پرونده حضور محصولات مرسدس بنز درون لیست بدفروش ترین خودروهای فعال درون بازار آمریکا با ۲ نماینده همینجا بسته شود.

مرسدس بنز SLC کلاس

مرسدس بنز SLC کلاس

۱۰- لکسوس LC:
هرساله محصولات لکسوس به عنوان باکیفیت ترین خودروهای فعال درون بازار ایالات متحده آمریکا معرفی می شود و عجیب هست که خودروی اسپرت این شرکت به این معنی لکسوس LC نتوانسته هست توجه مشتریان خود را جلب کند و آمار فروش بالایی داشته باشد، این درحالیست که فروش خودرو نسبت به سال گذشته با افزایش۴۵ درصدی همراه بوده و از ابتدای سال تا ماه اکتبر فروش این خودرو به رقم ۱۶۸۸ دستگاه رسیده هست، مگر اینکه مشتریان لکسوس محصولات لوکس آن را بیشتر می پسندند.

لکسوس LC

لکسوس LC

۹- آکورا RLX:
محصولات شرکت خودروسازی هوندا همیشه جزو پرفروش ترین های بازار آمریکا بوده اند، ولی محصولات زیرمجموعه این شرکت به این معنی آکورا بازار فروش کمتری درون ایالات متحده آمریکا به خود اختصاص داده اند، با این وجو خودروی سدان آکورا RLX با دریافت یک بسته بروزرسانی درون سال گذشته، موفق به افزایش ۶۸…۷ درصدی آمار فروش خود درون سال ۲۰۱۸ میلادی شده هست و تا ماه اکتبر سال جاری فروش ۱۵۵۶ دستگاه از آن گفته شده هست.

آکورا RLX

آکورا RLX

۸- جگوار XJ:
حضور دو خودروی جگوار XF و F تایپ درون این لیست شاید قابل قبول باشد، ولی خودروی جگوار XJ به عنوان لوکس ترین خودروی سدان جگوار درون بازار ایالات متحده آمریکا می بایست فروش بیشتر از ۱۳۶۵ دستگاهی درون بازار آمریکا داشته هست و این آمار نشان می دهد که خودروی جگوار XJ نسبت به سال گذشته کاهش فروش ۳۹ درصدی تجربه کرده هست تا جگوار بر روی ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از با اهمیت ترین بازارهای فروش اتومبیل حسابی باز نکند، ولی ازبرای حفظ فروش همین تعداد خودرو احتیاج به ماندن درون آمریکا خواهد داشت.

جگوار XJ

جگوار XJ

۷- فیات ۵۰۰L:
محصولات فیات به دلیل بهای کم و تولید انبوه آمار فروش بسیار خوبی درون بازارهای جهانی دارند، ولی مشتریان آمریکایی چندان از محصولات فیات خوششان نمی آید و به همین دلیل هست که خودروی ۵ درب فیات ۵۰۰L که خب یکی از محصولات پرفروش این شرکت درون جهان به شمار می آید، درون ایالات متحده آمریکا ناکارآمد بوده و تنها فروش ۱۳۳۷ دستگاهی را تا اواخر ماه اکتبر تجربه کرده هست.

فیات 500L

فیات ۵۰۰L

۶- تویوتا میرای:
کاملا طبیعی به نظر می رسد که یک خودروی هیدروژنی نتواند فروش چند صد هزار دستگاهی داشته باشد، ولی تویوتا میرای درون میان خودروهای هیدروژنی دارای بهترین آمار فروش هست و موفق شده تا درون بازار ایالات متحده آمریکا حدود ۱۲۶۳ دستگاه تا ماه اکتبر سال جاری به فروش برساند که درون مقایسه با خودروهای استاندارد بنزینی یک عدد قابل توجه به شمار می آید، بویژه اینکه هم اکنون زیرساخت های لازم ازبرای فعالیت ماشین های هیدروژنی به طور کامل تامین نشده هست و تنها چند ایالت بزرگ آمریکا به تعداد نسبتا خوبی ایستگاه های سوخت هیدروژنی مسیر اندازی کرده اند.

تویوتا میرای

تویوتا میرای

۵- آئودی TT:
حضور خودروی اسپرت آئودی TT درون این لیست کمی شگفت انگیز هست و به نظر می رسد که شرکت خودروسازی آئودی تصمیم به مسیر اندازی مدل های تازه این خودرو درون سال آینده را دارد، به همین دلیل مشتریان این خودروی اسپرت آئودی دست نگه داشته اند تا سال آینده نسخه تازه این اتومبیل را خریداری کنند، به همین دلیل هست که آمار فروش آئودی TT درون سال جاری به عدد ۱۲۴۴ دستگاه رسیده هست و این امکان هم وجود دارد که مشتریان آمریکایی جایگزین های بهتری نسبت به خودروی آئودی TT پیدا کرده اند.

آئودی TT

آئودی TT

۴- اسمارت ForTwo:
زمانی یک خودروی سدان جذاب و لوکس همچون خودروی جگوار XJ درون این لیست حضور داشته باشد، نمی توان انتظار داشت که خودروی کوچک شهری “اسمارت ForTwo” بتواند فروش خوبی درون بازار ایالات متحده آمریکا داشته باشد، چون شهروندان آمریکایی ثابت کرده اند که همیشه درون پی خودروهای بزرگ و کارآمد هستند، ولی با این وجود باز هم شرکت خودروسازی اسمارت موفق شده ۱۰۵۴ دستگاه خودروی اسمارت ForTwo درون ایالات متحده آمریکا تا ماه اکتبر سال جاری به فروش برساند که باز هم یک عدد بسیار خوب ازبرای خودروی شهری خواهد بود و این شرایط زمانی بهتر می شود که گزینه های بعدی لیست را با هم مرور کنیم.

اسمارت ForTwo

اسمارت ForTwo

۳- آئودی A8:
خودروی سدان لوکس، بزرگ و خوش تیپ آئودی به این معنی خودروی آئودی A8 هم درون این لیست دیده می شود که یکی از دلایل اصلی آن می تواند برچسب قیمت بالای ۸۳ هزار دلاری درون مدل های پایه باشد، با این حال آئودی همانند شرکت خودروسازی مرسدس بنز از رقیب همیشگی خود به این معنی “بی ام و” عقب افتاده اند و پس از دو خودروی آئودی A7 و همچنین آئودی TT، شاهد حضور آئودی A8 درون جایگاهی به مراتب بدتر خواهیم بود و از ابتدای سال جاری میلادی تا ماه اکتبر امسال، تنها موفق به فروش ۹۰۹ دستگاه شده هست تا درون باشگاه فروش یک هزار دستگاهی ها نیز جایی نداشته باشد.

 آئودی A8

آئودی A8

۲- کیا K900:
درون بازار ایالات متحده آمریکا از خودروهای کره ای انتظار بسیار بیشتری می رود. باوجود اینکه درون آمار پرفروش ترین خودروهای سال جاری تا ماه اکتبر اثری از محصولات کیا دیده نمی شود و حتی شرکت خودروسازی هیوندای یک نماینده درون لیست پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا دارد، باز هم چنین انتظار وجود نداشت که شاهد حضور کیا K900 آن هم درون جایگاه دوم لیست بدفروش ترین خودروهای سال ۲۰۱۸ آمریکا تا ماه اکتبر باشیم و شرایط زمانی بدتر می شود که این خودروی سدان لوکس کیا تنها موفق به فروش ۲۷۷ دستگاه درون بازار ایالات متحده آمریکا شده هست تا شاهد یک جهش نسبتا بزرگ از آمار فروش ۹۰۰ دستگاهی به زیر ۳۰۰ دستگاه ازبرای کیا باشیم.

کیا K900

کیا K900

۱- آلفارومئو ۴C:
و ولی درون آخر می رسیم به جذاب ترین محصول آلفارومئو و همچنین یکی از هیجان انگیزترین خودروهای موجود درون صنعت خودروسازی، به این معنی آلفارومئو ۴C که همیشه از لحاظ آمار فروش با بی مهری های زیادی همراه بوده هست. این خودرو باوجود داشتن کمترین وزن درون میان محصولات آلفارومئو و همچنین داشتن یک استایل و چهره بسیار خوب درون میان خودروهای اسپرت بازار، همچنان آمار فروش بسیار پایینی درون سطح جهانی بویژه ایالات متحده آمریکا دارد و سال گذشته هم چنین شرایطی ازبرای این محصول حاکم بوده هست، ولی امسال شرایط بسیار بدتر بوده و این خودروی جذاب ایتالیایی تنها موفق به فروش ۲۱۷ دستگاه درون بازار ایالات متحده آمریکا شده هست.

آلفارومئو 4C

آلفارومئو ۴C

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *