پرفروش ترین خودرو برقی جهان چه خودرویی هست؟


نیسان لیف یکی از نخستین خودروهای برقی بود که به صورت عمومی به بازار عرضه شد. قبل از تصمیم شجاعانه شرکت نیسان درون عرضه عمومی خودروهای برقی، این خودروها به صورت محدود و صرفا آزمایشی مورد استفاده کردن قرار می‌گرفتند. ولی نیسان لیف این اوضاع را تغییر داد و توانست به عنوان یک خودرو با موتور اصلی برقی فروش نسبتا خوبی را تجربه کند و رضایت اکثر مشتریان را جلب کند. درون حال حاضر علاقه به خودروهای برقی درون حال افزایش هست و بسیاری از افراد تصمیم به خرید خودروهای برقی گرفته‌اند. درصورتیکه شما نیز جزو چنین افرادی هستید، خرید نیسان لیف می‌تواند یک گزینه بسیار ایده‌آل ازبرای شما باشد. با ما همراه باشید تا بیشتر با این خودروی نیسان آشنا شوید.

تاریخچه نیسان لیف
زمانیکه درون سال ۲۰۱۱ نخستین نیسان لیف درون ژاپن ساخته شد، خرید نیسان لیف یک کار پر ریسک محسوب میشد. چون تا قبل از آن تجربه استفاده کردن از این خودروها به صورت گسترده وجود نداشت و مشکلات این خودروها مانند میزان طول عمر واقعی باتری شناسایی نشده بود. از طرفی ایستگاه‌های شارژ باتری ازبرای این خودروها درون بسیاری از مناطق ساخته نشده بودند. با این حال نیسان توانست با برطرف کردن مشکلات درون طول وقت استفاده کردن از خودرو های برقی را به یک امر معمول تبدیل کند.
الان پس از گذشت تقریبا یک دهه، نیسان لیف مسیر خود را به خوبی طی کرده هست و امکانات و کاربردهای بیشتری دارد. آخرین مدل این خودرو به این معنی نیسان لیف ۲۰۱۸ به یک باتری قوی‌تر مجهز شده هست که می‌تواند تا ۳۷۸ کیلومتر را با یک دفعه شارژ طی کند.

نیسان لیف ۲۰۱۸
نیسان لیف ۲۰۱۸ جدیدترین مدل نیسان لیف هست که توانسته رکورد بیشترین طی مسیر با یک دفعه شارژ را به نام خود ثبت کند. این خودرو نسبت به نسل قبلی خودروهای برقی نیسان دارای ۲۷ درصد شارژ بیشتر هست و سبب شده هست که الان بتوان از نیسان لیف ازبرای سفرهای میان شهری هم استفاده کردن کرد.
موتور برقی این خودرو ۱۴۷ اسب بخار قدرت تولید می‌کند که ازبرای یک خودرو برقی کافی به نظر می‌رسد. صفر تا صد این خودرو طبق عنوان کمپانی خودروسازی نیسان ۸…۲ ثانیه هست که نسبت به نسل قبلی ۳…۲ ثانیه سریعتر هست. این آمار نشان می‌دهد که نیسان لیف به اندازه یک خودروی معمولی سریع هست و از این بابت مشکلی ازبرای خریداران پیش نخواهد آمد. از طرفی سرعت شارژ این خودرو با استفاده کردن از شارژر سریع ۵۰ کیلو واتی کمتر از ۱ ساعت طول خواهد کشید. این نکته سبب شده هست که افرادی که قصد خرید خودرو برقی دارند بدون نگرانی به سراغ نسل تازه نیسان لیف بروند.

نیسان لیف

نیسان لیف

امکانات و تجهیزات نیسان لیف
با خرید نیسان لیف شما صاحب یک خودرو با امکانات و تجهیزات زیادی خواهید شد. تکنولوژی‌های اختصاصی نیسان رانندگی با این خودرو را بسیار ساده‌تر و لذت قسمت‌تر کرده هست. سیستم پروپایلوت نیسان یکی از این تکنولوژی‌های تازه هست. با استفاده کردن از این سیستم درون سرعت های پایین، نیسان لیف می‌تواند به صورت خودکار رانندگی کند. علاوه بر این با قرار دادن روی حالت پارک خودکار، پارک بدون دخالت راننده را می‌توانید تجربه کنید.
تکنولوژی E-pedal یک مسیر فوق العاده ازبرای صرفه جویی هست که نیسان از آن درون سری تازه لیف استفاده کردن کرده هست. با استفاده کردن از این سیستم درون هنگام ترمز کردن علاوه بر توقف کامل خودرو، انرژی ترمز به انرژی مورد استفاده کردن ازبرای شارژ دوباره باتری تبدیل می‌شود. علاوه بر این بسیاری از اعمال دیگر نیز درون این خودرو به صورت خودکار انجام می‌شوند. ازبرای کنترل این عملکردها دو صفحه لمسی درون نظرگرفته شده هست که یکی از آن‌ها مخصوص وضعیت باتری خودرو هست. صندلی‌های گرم و سرد شونده با قابلیت تنظیم دمای خودکار، سیستم ناوبری نیسان، صندلی های چرمی و مانیتور نمایش ۳۶۰ درجه اطراف خودرو سایر امکانات قرارداده شده درون این خودرو هستند.

کلام آخر
درون حال حاضر افرادی که قصد خرید نیسان لیف را دارند می‌توانند ارزان ترین تیپ این خودرو با امکانات پایه ۲۹ هزار دلار تهیه کنند. گران ترین تیپ که sv نام دارد ۳۶ هزار دلار قیمت گذاری شده هست و درون واقع نسخه فول آپشن نیسان لیف محسوب می‌شود.
درون ایران نیز تا به حال چند دستگاه از این خودرو وارد کیش شده هست.

منبع: ویرلن

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *