آیا مسابقات فرمول ۱ درون عربستان سعودی برگزار می شود!؟

پس از مسابقات فرمول E و سپس مسابقات رالی داکار، به نظر می رسد که مسابقات فرمول ۱ نیز درون عربستان سعودی برگزار می شود.

فرمول ۱ می تواند مسابقات خود را از اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی درون عربستان سعودی اضافه کند. پنهان نیست که صاحب ورزش های اسپرت مشتاق گسترش حضور مسابقات فرمول ۱ درون سراسر جهان هستند، ولی به نظر می رسد که با احتیاط درون رابطه با میزبانی مسابقات درون عربستان سعودی پیش می رود.

درون حال حاضر بعضی از کشورهای خاورمیانه از جمله “بحرین” و “امارات متحده عربی” میزبان مسابقات “فرمول ۱” یا مسابقات موتورسواری “موتو GP” هستند. حال این احتمال داده می شود که پس از تایید حضور مسابقات “فرمول E” و همچنین مسابقات “رالی داکار” درون کشور عربستان سعودی، مسابقات اتومبیلرانی فرمول ۱ نیز به این کشور اضافه شود، هرچند این موضوع با احتیاط تحقیق می شود و موضوعات حقوق بشری و همچنین آزادی مطبوعات ممکن هست مانع از انجام این کار درون عربستان سعودی شود.

 26501_891…jpg

گفته ها به این موضوع اشاره دارد که بحث و گفتگوهای مداوم میان فرمول ۱ و عربستان سعودی محور تامین برابری جنسیتی، آزادی مطبوعات و احترام به حقوق بشر درون یک مسابقه احتمالی را تحقیق می کند، درون حالی که این ورزش همانصورت که گفتیم درون دو نقطه خاورمیانه از جمله “بحرین” و “ابوظبی” برگزار می شود.

علاوه بر این، عربستان سعودی تنها سال گذشته ممنوعیت رانندگی زنان را لغو کرد. برهمین اساس منبع ها خبری به رویترز می گویند که از همه تیم های شرکت کننده درون مسابقات فرمول ۱ خواسته شده هست تا نظر خود را درون مورد برگزاری مسابقات درون عربستان سعودی ابراز کنند، ولی افزودند که تنها به دلیل صحبت های بوجود آمده درون رابطه با برگزاری احتمالی مسابقات از آنان نظرخواهی شده هست و هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی یک مسابقه آزمایشی درون پادشاهی عربستان سعودی رخ دهد.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *