معرفی هیولای تازه هنسی، موستانگ شلبی GT500 با ۱۲۰۰ اسب بخار+ تصویر

تنها چند ماه بعدازآنکه فورد رسماً مشخصات فنی موستانگ شلبی GT500 تازه را عنوان کرد، هنسی سه پکیج ارتقاء مختلف را ازبرای این خودرو ارائه کرده تا عضلات آن‌را حتی از این هم قوی‌تر کند. هرچند پیشرانهٔ GT500 به‌صورت استاندارد با ۷۶۰ اسب بخار قدرت و ۸۴۷ نیوتن متر گشتاور قوی‌ترین پیشرانهٔ V8 سوپرشارژی هست که تاکنون درون یک خودروی تولیدی نصب شده هست ولی هنسی با کیت پایهٔ خود بنام ونوم ۸۵۰ می‌تواند این اعداد را به ۸۵۰ اسب بخار قدرت و ۹۸۳ نیوتن متر گشتاور افزایش دهد. کیت میانی هم با نام ونوم ۱۰۰۰ خروجی موتور را به ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۵۲ نیوتن متر گشتاور افزایش می‌دهد ولی مطمئناً هیجان‌انگیزترین کیت هنسی ازبرای GT500 بالاترین نسخهٔ آن بنام ونوم ۱۲۰۰ هست.

 هیولای تازه هنسی، موستانگ شلبی GT500 با 1200 اسب بخار…jpg

همان‌طور که نام این کیت معلوم هست، قدرت پیشرانهٔ ۵…۲ لیتری سوپرشارژ فورد را به ۱۲۰۰ اسب بخار می‌رساند به این معنی هم‌اندازهٔ بوگاتی ویرون سوپراسپرت! با این کیت گشتاور موتور نیز به رقم خیره‌کنندهٔ ۱۳۵۶ نیوتن متر می‌رسد. البته این اعداد زمانی تولید می‌شوند که درون باک خودرو سوخت E85 یا مسابقه‌ای ریخته شده باشد؛ ولی هنسی چگونه می‌تواند ۴۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۸ نیوتن متر گشتاور بیشتر را از موتور شلبی GT500 استخراج کند؟ درون ابتدا سیستم پرخوران این موتور به ترکیب توئین توربو تغییر پیدا کرده و درون آن از سیستم سوخت ارتقاءیافته استفاده کردن شده هست. علاوه بر این، موتور به پیستون‌ها و شاتون‌های مستحکم‌تر مجهز شده و درون آن از سیستم اگزوز فولاد ضدزنگ سفارشی، اینترکولر ارتقاءیافته و سیستم القای هوای جریان بالا استفاده کردن شده هست.

 هیولای تازه هنسی، موستانگ شلبی GT500 .jpg

ازبرای اطمینان از اینکه گیربکس اتوماتیک دوکلاچهٔ فورد بتواند این نیروی اضافی را تحمل کند، هنسی آن‌را اصلاح کرده هست. تکمیل‌کنندهٔ تغییرات شلبی GT500 هنسی نیز تغییرات جزئی ظاهری مثل نشان‌های Venom 1200 و لوگوی تیونر هستند. علاوه بر این، خریداران این هیولا از یک پلاک شماره‌دار اختصاصی با امضای خود جان هنسی روی داشبورد به همراه پلاکی با شماره مجموعه تلویزیونی درون محفظهٔ پیشرانه بهره‌مند خواهند بود تا معلوم شود این یک GT500 کارخانه‌ای نیست. هر خودرویی که به پکیج ونوم ۱۲۰۰ مجهز می‌شود طی مسافت ۲۴۰ کیلومتر مورد رانندگی آزمایشی قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که پیش از تحویل خودرو به خریدار همه‌چیز به همان صورتی که وعده داده شده کار می‌کند. ازبرای این کیت‌های ارتقاء همچنین گارانتی ۲۰ هزار کیلومتری هم درون نظر گرفته شده هست.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *